Må møte i retten i januar.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
ÅSTEDET: Det var her på Lounge Inn i Southport at det famøse nattklubb-bråket fant sted. Foto: Paul Ellis/AFP/Scanpix

ÅSTEDET: Det var her på Lounge Inn i Southport at det famøse nattklubb-bråket fant sted. Foto: Paul Ellis/AFP/Scanpix

Southport, Storbritannia


Værmelding for Southport

I dag I morgen Onsdag Torsdag
Halvskyet13°Sol16°Halvskyet17°Skyet18°

(Dagbladet.no) Liverpool-kaptein Steven Gerrard er ifølge både AP og CNN nå siktet for overfall og vold etter episoden på Lounge Inn i Southport, der Gerrard ble pågrepet etter et barslagsmål  natt til mandag.

En talsmann for politiet opplyser overfor AP at Gerrard er siktet for overfall og vold.

- Offeret er United-fan


Det 34 år gamle offeret, som ble sendt til sykehus med ansiktsskader, blir av The Times identifisert som DJen som spilte på Lounge Inn, Marcus McGee.

For å gjøre farsen komplett skal McGee være fan av Manchester United, og seriøse The Guardian presenterer en teori om at McGee nektet å spille Steven Gerrards favorittsanger.

Må møte i retten

McGee ble fraktet til sykehus med skader i ansiktet; deriblant en brukket tann og flere kutt i panna. Han ble senere sluppet ut fra sykehuset.

Gerrard og to andre menn må svare for sine angivelige handlinger i retten den 23. januar skriver BBC.

De tre ble løslatt tirsdag morgen mot kausjon, bekrefter en talsmann for politiet i Southport overfor Sky Sports. Politiet vil nå fortsette sine undersøkelser mot dem.

Ifølge kilder Sky News har vært i kontakt med, skal Gerrard ha vært involvert i glasskasting, men det er usikkert hvorvidt dette ledet til skadene McGee ble påført. Derfor vil politiet gjennomgå overvåkningsbilder fra Lounge Inn for å finne ut hvem som faktisk gjorde hva, melder tv-kanalen i morgentimene i dag.
Emneord:
Sted: Southport, Storbritannia