- Folk er for deprimerte til å ha sex.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
PORNOLEGENDE: Larry Flynt, grunnleggeren av pornoimperiet Hustler, er blant initiativtakerne til anmodningen som nå er overlevert Kongressen. Foto: NICK UT/AP/SCANPIX
Kravet ble overlevert Kongressen i går.
- Pornoindustrien er like mye rammet av nedgangstidene som alle andre, framholder Owen Moogan, en talsmann for Flynt.
- USAs regjering bør aktivt støtte bransjens overlevelse og vekst, på samme måte som den føler det påtrengende å støtte enhver annen industri som ligger det amerikanske folks hjerte nær, sier overhodet for pornoimperiet Girls Gone Wild, Joe Francis, og slutter seg dermed til sin kollega Flynt.
Så vel Flynt som Francis innrømmer at pornobransjen ikke er i noen akutt økonomisk nød; selv om DVD-salget har sunket, har Internett-trafikken fortsatt å øke den seinere tida. Hovedanliggendet for de to herrene er snarere finanskrisens virkning på den jevne amerikaner.
- Folk er for deprimerte til å være seksuelt aktive - dette er veldig usunt for en nasjon. Amerikanere kan klare seg uten biler og sånt, men de klarer seg ikke uten sex, sier Flynt i en erklæring.
- Med all denne økonomiske tristessen, der folk mister alle pengene sine, er sex det de minst tenker på. Det er på tide at Kongressen gjenoppliver USAs lyst - og den eneste måten de kan gjøre det på, er å støtte pornoindustrien, og det fort, konstaterer pornomogulen.
Foreløpig foreligger det ikke noe svar fra Kongressen på forespørselen.





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen