Enighet om forslag til FN-resolusjon, sier diplomat.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

New York, USA


Værmelding for New York

I dag I morgen Mandag Tirsdag
SluddSkyetSolSkyet

Utenriksministre fra vestlige stormakter og arabiske land er enige om et resolusjonsforslag som krever en umiddelbar våpenhvile på Gazastripen, sier en palestinsk diplomat.

- Det er oppnådd en enighet som tar hensyn til endringsforslagene fra de arabiske landene, sier den palestinske FN-observatøren Ryad Mansour.

Resolusjonsforslaget blir ifølge Mansour tatt opp til behandling i FNs sikkerhetsråd sent torsdag kveld. FNs sikkerhetsråd skulle starte et møte bak lukkede dører klokka 23 norsk tid.

Utenriksministrene fra Frankrike, Storbritannia og USA har de fire siste dagene vært i forhandlinger med utenriksministrene fra flere arabiske land og lederen i Den arabiske liga om hvordan rådet skal gripe saken an.

Tidligere samme dag la Frankrike, Storbritannia og USA fram et utkast til FN-resolusjon om Gazastripen for de arabiske landene. Utkastet var en revidert versjon av et forslag som de arabiske landene først la fram. (NTB)

Emneord:
Sted: New York, USA