For kaldt for langrenn - igjen.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
(Dagbladet.no): Som eneste nasjon valgte Norge i går å trekke laget fra sprintrennet i Rybinsk, da gradestokken viste 18,5 minusgrader.

De som håpet på mildere temperaturer i dag ble skuffet.


Ved 10-tiden ble det tatt en avgjørelse om å avlyse herrenes 30 kilometer skiathlom, da kvikksølvet ifølge langrenn.com hadde krøpet ned til hele 27 minusgrader.

Det er sju grader lavere enn den tillatte grensa.

Dermed røk siste sjanse til å overbevise landslagsledelsen om at de fortjener en plass på distansen i VM i Liberec.


Tord Asle Gjerdalen, Tor Arne Hetland, John Kristian Dahl, Morten Eilifsen, Tore Ruud Hofstad og Roger Aa Djupvik skulle stilt til start for Norge.

- Jeg tror ikke det betyr så mye. Det var mye verre i går, vi har mange sprintgutter som begynner å komme i form, som ikke fikk gått seg inn i en VM-tropp, mener NRK-ekspert Torgeir Bjørn.

Klokka 12 avgjøres det om også kvinnenes konkurranse må avlyses.