Fem menn pågrepet i natt. Knyttes til tyveriraid.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
TJUVGODS: I bilene fant politiet store mengder tjuvgods, blant annet esker med elektriske artikler. Foto: André Olstad
De to var i besittelse av det som trolig er tjuvgods fra et innbrudsraid i natt.
- De to knyttes til tre innbrudd i natt i området der de ble pågrepet. Innbruddene er av den typen hvor tyvene har tatt seg inn i boliger mens folk har ligget og sovet, opplyser politiførstebetjent Øyvind Matre ved Majorstua politistasjon til Dagbladet.no.
Politiet vil nå etterforske om de pågrepne kan knyttes til en rekke liknende innbrudd i det siste.
- Det er naturlig å se på det etterhvert. Foreløpig er de siktet for innbruddene i natt, sier Matre.
Men de var ikke de eneste som ble tatt på fersken med stjålne varer i natt.
Litt før de to ble pågrepet, kom politiet ved en tilfeldighet over tre biler på Frysa.
Politiet ble oppmerksomme på bilene fordi en av den liknet en rød sedan som var etterlyst i forbindelse med innbruddene på Oslo Vest.
De tre bilene var fulle av det som trolig er tyvegods, blant annet kasser med elektriske artikler.
Politiet knyttet liten tillit til bilførernes forklaringer om at de hadde funnet varene.
- Vi pågrep tre menn på stedet, de er pågrepet og mistenkes for heleri. Foreløpig vet vi ikke hvor varene stammer fra, opplyser Matre.
Også dette virker å være en utenlands bande.
Ifølge politiet er det imidlertid ingen sammenheng mellom de to pågripelsene.




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen