Politiet fryktet ulykker og sperret veiene inn til snøen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
TI CENTIMETER... Det er mange år siden sist Kanariøyene opplevde et snøfall av slike dimensjoner. Foto: SCANPIX/ EPA/Manuel Lérida
Ti centimeter snø har lagt seg på sidene av den 3.718 meter høye vulkanen Teide på Tenerife, ifølge lokale medier.
Politiet har sperret veiene til området for å hindre ulykker og stoppe alle nysgjerrige som hadde tenkt å se nærmere på det sjeldne naturfenomenet.
På strendene i lavlandet kunne turistene fortsatt nyte 17 varmegrader, men også på naboøya Gran Canaria lå et hvitt lag på den 1.949 meter høye vulkanen med det passende navnet Pico de la Nieves («Snøtoppen»). Der smeltet imidlertid snøen raskt, til øyboernes store skuffelse.
- Sønnen min ble så trist. Han ville så gjerne leke i snøen, sa Augustina Travieso til lokalavisen Canarias 7 om niåringen som ikke rakk snøen før den var borte.
(NTB)




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen