Yrketerzscheider ble innført fra tyskland til Røros.
Gården som har fått navn etter erzscheideren har vært overnattingssted siden 1945.
Siden 1996 vært eid og drevet av Elin Norvik og familien.
BLÅTT: Lam på enga, sauetelling og god søvn.
MOR OG SØNN: Elin Norvik og sønnen Frank har gjort det å drive Erzcheidergåren Hotell til en livsstil.
RØROS (Dagbladet): I en bakgård i Spell-Olaveien, nærmere bestemt i nummer seks, der ligger et hotell det ikke finnes maken til. Slik er det også med rommene i Erzscheidergården. De er forskjellige, alle som en.
Makalaust Malmskilleren, erzscheideren, ga gården navn. Verdensarvstatus og fredninger har bevart omgivelser som gjør Røros unik. Elin Norvik har tatt vare på Bergstadsjelen og nennsomt restaurert seg fram til slik Erzcheiderens gård framstår i dag. Hun har fylt den med antikviteter og gitt hvert eneste rom et særpreg.
Sjel Omgivelsene og utsikten har et historisk sus med fredede bakgårdshus. Røros kirke og kirkegården er nærmeste naboer. Med litt fantasi kan man fornemme sjelenes vandring fra rom til rom.
En salig og fascinerende blanding av antikviteter har gitt rom og korridorer et musealsk preg. Bruksgjenstander og gamle møbler har fått sine tildelte plasser og funksjoner. Tømmervegger med tellemerker og mange spor etter godt håndverk har fått sin fortjente blottleggelse i restaureringsprosessen.
Safari Ingen av rommene har lik form og størrelse. Gardiner og all fargesetting er nøye tilpasset og sengevalget er variert. I Erzscheidergården er det et favorittrom for nesten enhver smak, stoler for mang en bak og senger til formål og sak.
— Vi hadde en jentegjeng her som bedrev rene romsafarien, forteller Frank Norvik. De fartet fra rom til rom for å oppleve forskjellene og se hvem som hadde det mest spennende rommet.
Frokosten Blant de mange stamgjestene som har funnet sitt favorittrom vil nok heller frokosten være det viktigste å framheve som stedets pre. Heller ikke i spisesalen går du glipp av gamle ting. Løftes blikket fra matfatet er det umulig å unngå en undrende dveling ved et melkespann eller en gammel teboks. Duften av nystekt møter oss i døren. Hjemmelagede vafler, rundstykker og brød pirrer appetitten. Blant sild og nylagede salater finner vi kjøttpålegg, ost, rømme, honning og hjemmelaget syltetøy. Og ikke nok med det. I peisestua står det alltid nytrukket kaffe, småkaker eller kjeks.
Her føler man seg hjertelig til stede, og velkommen.
FROKOSTSAL:Gamle bruksting og antikviteter setter sitt preg på forkosten.
HJEMMELAGET: Frokosten bærer preg av tradisjon.
FEMININT: Blondegardiner og utrsikt til Røros kirke.
KØYER: Liten suite i hyttestil med køyesenger.
GAMMEL: En av de opprinnelige veggene er blottlagt til øyens lys.