Leilighet i Oslo full av røyk da brannvesenet slo seg inn i 4. etasje.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Flammene fra leiligheten lyste lyste ut mot gata da brannvesenet fra på stedet med fullt utstyr og mannskap.
- Den første telefonen kom til oss via alarmsentralen klokka 05.16 med beskjed om at det trolig hadde begynt å brenne på et stuebord, sier vaktoperatør Arne Berget i Oslo brannvesen til Dagbladet.no.
Brannmanskapene tok seg opp til leiligheten utvendig med stigebil og slo seg gjennom stuevinduet med øks. Da veltet den svarte røyken ut av leiligheten.
Var ikke våken
- Mannen var ikke våken da redningsmannskapene tok seg inn. Han er tatt under behandling for røykskader på sykehuset på Ullevål, opplyser operasjonsleder Bjørn Ølstad i Oslo politidistrikt til Dagbladet.no.
Brannvesenet fikk raskt kontroll med brannen.
Mannen ble hjulpet ut via trappene.
Øyenvitner Dagbladet.no har snakket med sier han hadde tydelige svimerker og virket forkommen da han ble tatt hånd om av ambulansepersonell.
Ingen av de andre leilighetene i gården fikk skader som gjorde at andre beboere måtte evakure.






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen