Skjelte ut politimann i London.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
KJENDISPAR: Ashley Cole er gift med popstjernen Cheryl Cole. Foto: STELLA PICTURES

KJENDISPAR: Ashley Cole er gift med popstjernen Cheryl Cole. Foto: STELLA PICTURES

(Dagbladet.no) Den engelske landslagsspilleren Ashley Cole ble i natt arrestert av politiet i London. Han var beruset og motsatte seg ordre fra politiet.

Ifølge britiske medier skal han ha skjelt ut politimannen gjentatte ganger, før han ble arrestert og kastet på glattcelle.

800 kroner i bot
28-åringen hadde ifølge Daily Mail vært på nattklubben Collection i South Kensington da han ble stoppet av politiet. Han nektet å roe seg ned og ble innbrakt.

- En mann ble arrestert i Brompton Road, South Kensington klokka 02.15 i natt, på bakgrunn av fyll og ordensfortyrrelse. Han ble tatt med til en politistasjon i sentrum, sier en Scotland Yard-talsmann.

Chelsea-spilleren tilbrakte drøyt tre timer på glattcella, før han fikk ei standardbot på 800 kroner og fikk lov til å reise hjem.

Før Cole var på nattklubben Collection deltok han på en veldedighetsmiddag i regi av Chelsea. Hele førstelagstroppen stilte opp for å samle inn penger til kreftrammede barn.

- Det var fantastisk å møte barna. Det betyr veldig mye for oss å samle inn penger til slike formål, sier lagkaptein John Terry til klubbens hjemmeside.

Det er ikke kjent om Cole var sammen med andre Chelsea-spillere da han ble arrestert.

Får trolig bot av klubben
Manager Guus Hiddink er neppe særlig fornøyd med venstrebacken, som trolig kommer til å få ei kraftig bot for utskeielsen. Chelsea spiller borte mot Coventry i FA-cupens kvartfinale på lørdag og de møter Juventus i Champions League neste uke.

- Vi er klar over at Ashley ble anholdt i natt, men vi vil ikke kommentere saken før vi har alle fakta på bordet, sier en Chelsea-talsmann til Press Association.

Dette er ikke første gang Ashley Cole er i hardt vær.

I januar 2005 møtte han i all hemmelighet Chelsea-manager José Mourinho og klubbens direktør Peter Kenyon, mens han var Arsenal-spiller. Sagaen endte med at han fikk ei bot på 800 000 kroner og han signerte for Chelsea rett før overgangsfristen gikk ut i 2006.

Kona Cheryl - Girls Aloud-sanger og «X Factor»-dommer - fant via britiske aviser ut at Ashley var utro, og paret var ikke langt unna å gå fra hverandre. Etter en stund med masse spekulasjoner i engelsk presse fant stjerneparet imidlertid sammen igjen.

Fru Cole er for tida på en ekspedisjon til Kilimanjaro, hvor hun sammen med en rekke andre kjendiser veldedighetsklatrer i gigantfjellet.