Winsnes mener RBK har hentet gull.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
SENERE LAGKAMERATER: Men her er Fredrik Winsnes i aksjon for Rosenborg mot da Helsingborgs Rade Prica i Champions League i 2001. Foto Tommy Nyhlen / SCANPIX
Første serierunde
Stabæk - LSK kl. 20.00
Søndag 15. mars:
Bodø/Glimt - Fredrikstad kl. 18.00
Lyn Oslo - Molde kl. 18.00
Strømsgodset - Start kl. 18.00
Viking - Odd Grenland kl. 18.00
Aalesund - Tromsø kl. 18.00
Rosenborg - Vålerenga kl. 20.00
Mandag 16. mars:
Sandefjord - Brann kl. 19.00
Hvem vinner Tippeligaen?
I går skrev endelig svensken under en fireårskontrakt med trønderne, og Winsnes mener at RBK har hentet inn en ny ledende profil til Tippeligaen.
- Han vil bli blant de fem største profilene i eliteserien. Han var enormt viktig i Aalborg. Kanskje litt uryddig i stilen, men han er dyktig til å true rom, god til å møte, og er en goalgetter. Dessuten er han en «okse i feltet», sier Winsnes til Adressa.
— Om jeg fikk velge mellom for eksempel Daniel Nannskog og Prica, hadde jeg
ikke vært i tvil. Prica har større register enn Nannskog, sier han.
Trener Erik Hamrén er også full av lovord til nyervervelsen.
- Får vi han tilbake på samme nivå som i Aalborg, vil han bli en suksess. Han kan spille på flere plasser i angrepet, men jeg synes han passer best som sentral spiss. Rade er en god target-spiss som er god på hodet, men kan også stikke i bakrom, sier svensken til rbk.no.
Prica forlot Aalborg og daværende trener Erik Hamrén i januar i fjor, før han nå gjenforenes med landsmannen i Rosenborg.
- Erik er den beste treneren jeg har hatt noen gang. Han er et flott menneske som behandler alle likt, skryter Prica.
Spissen kommer for en ikke offentliggjort sum fra Sunderland, der han etter en drømmedebut med scoring mer og mer forsvant ut i benkemannsland.













Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen