Riise slakter opplegget.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
John Arne Riise og de andre landslagsgutta falt sammen da sørafrikanerne avgjorde
De var skuffet - og forferdelig slitne.
- Det er lenge siden jeg har vært så tung, sier Riise.
Tomme for krefter
Roma-spilleren er nå sterk kritisk til at de ble send så langt avgårde for å spille en privatlandskamp.
- Denne kampen var helt unødvendig og vi får ikke noe ut av dette. Norge er kjent for å støtte gode saker, men fotballmessig får vi ikke noe ut av en slik kamp. Vi får ikke gjort det vi skal og det som er planen vår, sier Riise.
Spillerne satt 11 timer på fly og to og en halv time i buss bare et døgn før kampen. De spilte på 1500 meters høyde og det var nærmere 30 grader i skyggen i Rustenburg.
Ute på gressmatta var det imidlertid ingen skygge.
- Drillo prøvde jo også å bli kvitt denne kampen. Vi ville, men hadde ikke krefter i dag. Det var forferdelig varmt og vi hadde ingen sprut i beina. Allerede på oppvarmingen merket vi det, og den ble derfor forkortet, sier Riise.
- Ga oss lite
Søndag ettermiddag starter en lang reise og først mandag klokka ti er landslaget hjemme i Oslo, hvor de skal forberede seg til en ny kamp - mot Finland på onsdag.
Også Drillo mener at denne kampen ble en ganske så unyttig affære for dem.
- Den ga oss ikke mye. Vi håper å få mer ut av Finland-kampen, sier han.
Jon Inge Høiland mener derimot at de faktisk kan lære noe av omstendighetene rundt denne kampen.
- Det er en fin opplevelse å ta med seg, det å ha vært her nede. Dessuten er det lærerikt å spille etter en slik oppladning, sier han til Dagbladet.no.






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen