Verken TV 2 eller NRK vil bla opp.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
Fotballjentene er blant medaljekandidatene i EM. Men verken NRK eller TV 2 har planer om å sende Norges kamper, skriver Aftenposten.

- Et EM for kvinner er selvsagt redaksjonelt interessant, men NRK har brukt mye på fotball i 2009, og terskelen for å bruke enda mer, er høy. I tillegg har Det europeiske fotballforbundet (UEFA) urealistiske forventninger til hva rettighetene er verdt. Derfor har vi trukket budet vårt, sier NRKs sportssjef Rune Haug til Aftenposten.


Heller ikke TV 2 er interessert i å sende EM. Serieforeningen for kvinnefotball er ikke fornøyd med kanalenes prioriteringer.

- Hvis ikke et europamesterskap i Norges største jenteidrett er interessant nok, så sendes det ut et kraftig signal. De sier jo egentlig «dere er ikke verd noe», sier Tone Angeltveit, som er daglig leder i serieforeningen.

EM arrangeres i Finland i august og september. Ifølge Aftenposten har Eurosport rettighetene til mesterskapet.

(NTB)