Benitez tror ikke på psykologisk spill.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
FIKK ET OPPSVING: Manchester United-manager sir Alex Ferguson var snar om å gratulere debutant Federico Macheda med innsatsen da italieneren sikret tre uhyre viktige United-poeng mot Aston Villa sist søndag.Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/ANDREW YATES.

FIKK ET OPPSVING: Manchester United-manager sir Alex Ferguson var snar om å gratulere debutant Federico Macheda med innsatsen da italieneren sikret tre uhyre viktige United-poeng mot Aston Villa sist søndag.
Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/ANDREW YATES.

Hvem vinner Champions League?

 Barcelona
 Manchester United
 Arsenal
 Chelsea
 Liverpool
 Porto
 Bayern München
 Villarreal
Se resultatet
Følg kveldens Champions League-kamper direkte i Dagbladet.no sitt livestudio.

(Dagbladet.no): Om ikke morgendagens Champions League-kvartfinale mellom Liverpool og Chelsea allerede var rik nok på poenger i seg selv, sørget sir Alex Ferguson i går for å flytte oppmerksomheten fra verdens gjeveste klubbturnering over på Premier League.

- Alle roper at Liverpool er utfordrerne våre. Men jeg tror at vinneren mellom Liverpool og Chelsea i Champions League kommer til å bli den største trusselen, på grunn av effekten det kommer til å få, sa Ferguson.

Ferguson bemerket det åpenbare, men det skulle ikke mer til for at dagens foran-kampen-pressekonferanse med Liverpool-manager Rafael Benitez først og fremst ble en seanse om rivaliseringen med erkefienden fem mil lenger øst langs M62.

På tross av tidvis høy temperatur og sofistikerte forsøk på utpsyking tidligere i vinter, tror spanjolen at mye omtalte «mind games» er erstattet med en reell frykt hos Manchester Uniteds mektige manager.

- Det handler ikke lenger om psykologisk spill. Jeg tror heller at det handler om at han er redd for oss, poengterte Benitez
under pressekonferansen, som blant annet er gjengitt hos The Guardian.

- Vi konsentrerer oss bare om oss selv, mens han liker å prate i overkant mye om andre lag, fortsatte han.

Han gir imidlertid Ferguson rett i at laget som blir utslått i Champions League blir en bekymring fattigere.

- Jeg har ikke noe problem med Manchester United. Det er åpenbart at enten vi eller Chelsea kommer til å kun ha serien å fokusere på etter dette. Jeg tror sir Alex kommer til å holde med Liverpool i kvartfinalene fordi han vet at vi er en større trussel til seriegullet nå, sa Benitez.


50-50
Liverpool og Chelsea møtes for fjerde gang på fem sesonger i utslagningsrundene i Champions League, og Benitez måtte erkjenne at det ikke akkurat er noen ønskereprise de står overfor på Anfield på onsdag.

- Det er ikke noe gunstig tidspunkt for noen av oss å møtes nå. Det er en stor utfordring for begge lag. De har et godt lag med erfaring og en manager med erfaring. Det er 50-50. Jeg har stor respekt for en stor klubb og et veldig godt lag. Vi er begge med i store turneringer og er begge store lag, sa Benitez.

Dømt ut i fra tidligere møter denne sesongen, har Liverpool et overtak. Manageren håper at det kan gi laget et ekstra løft foran to knalltøffe oppgjør med mindre enn en ukes mellomrom. 

- Vi har slått dem to ganger denne sesongen i serien, noe som vil gi oss selvtillit, men dette er en annen turnering, og det koker ned til en eller to feil. Det er ytterst viktig for begge lag å holde buret reint i den første kampen. Jeg hadde foretrukket å spille på Anfield til slutt, men så er ikke tilfelle. Derfor må vi bare legge det bak oss, sa Benitez.