En mann sendt til Ullevål etter knivstikking.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
MULIG SJOKKBREKK: Denne bilen ble parkert i vinduet hos DnB NOR på Lillestrøm i natt. Foto: André Olstad/FirstFoto
Tilstanden skal være stabil.
De to forsøkte først å rømme fra stedet, men ble innhentet og pågrepet av politifolk.
— Da vi rykket ut, fant vi en knivstukket person på et utested. Han ble fraktet til sykehus med flere stikk i beinet, sier operasjonsleder Geir Eriksen i Romerike politidistrikt til NTB.
— Vi har pågrepet to personer som vi antar kan ha noe å gjøre med episoden. De vi bli avhørt i løpet av onsdagen, sier Eriksen.
Romerike har opplevd en intens krim-natt så langt, med ett væpnet ran og ett innbruddsforsøk mot to McDonald's-restauranter på henholdsvis Lørenskog og Berger på Frogner, samt et mulig forsøk på sjokkbrekk mot DnB NORs filial på Lillestrøm.
Tyvene benyttet seg av et såkalt sjokkbrekk, der de kom seg inn ved å bruke en stjålet bil som rambukk.
— Bilen ble stående igjen delvis inne i banken, mens to personer ble observert på flukt over i en annen bil. Vi har så langt ikke sett noe som er stjålet fra banken, sier Erikse
Politiet på Romerike har ikke besvart Dagbladets henvendelser på telefon om noen av hendelsene.
Politiet utelukker ikke at det er sammenheng mellom det væpnede ranet, sjokkbrekket og et forsøk på ran eller tyveri i løpet av halvannen time på Romerike natt til onsdag.






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen