Benitez må trolig velge - PL eller CL.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
(Dagbladet.no): Om ikke 3-1-tapet for Chelsea onsdag var ille nok i seg selv, måtte Liverpool-leiren etter kampen også fordøye nyheten om at Steven Gerrard igjen har fått problemer med lysken.

Kapteinen undergikk røntgenundersøkelser i går, og den medisinske staben diskuterer nå hvordan de best skal takle strekktrøbbelet 28-åringen sliter med.

Manager Rafa Benitez må nå bestemme seg for om han skal gamble med å bruke Gerrard i morgendagens ligamøte med Blackburn - med den følge at kapteinen trolig mister returoppgjøret mot Chelsea i Champions League på tirsdag.

Gerrard er foreløpig med i troppen, men ingen avgjørelse er tatt.

- Steven er med, men vi har fortsatt ikke bestemt om han kan starte, sier Benitez til Liverpools hjemmesider.

- Det er ikke veldig alvorlig, men vi må tenke på risikoen for fremtiden også. Dette er en veldig viktig kamp, så det vil være et stort pluss om han kan spille. Spørsmålet er om vi kan risikere å miste ham for flere uker framover, sier spanjolen.

Gerrard har slitt med småskader i både ankel, lyske og lår denne sesongen, og legene har sådd tvil om kroppen tåler to nitti-minuttere på så kort tid.

1-3 før reisen til Stamford Bridge tyder på en formidabel oppgave med eller uten Gerrard, og kanskje vil spanjolen vurdere det slik at det er viktigere å prioritere å ta igjen Manchester United i Premier League.

Liverpool vil midlertidig overta tabelledelsen med seier over Blackburn i tidlig-kampen i morgen kl. 13.45.