epa01704568 Arsenal's Andrey Arshavin (2-L) celebrating after scoring as team-mate Cesc Fabregas (R) chases him, during the English Barclays Premier League fixture against Liverpool FC played at Anfield in Liverpool, Britain, 21 April 2009. EPA/NICK WILKINSON NO ONLINE/INTERNET USE WITHOUT A LICENSE FROM THE FOOTBALL DATA CO.LTD
MANCHESTER UNITED 22. april: Portsmouth
HJEMME 25. april: Tottenham HJEMME 3. mai: Middlesbrough BORTE 10. mai:
Manchester City HJEMME 13. mai: Wigan BORTE 16. mai: Arsenal HJEMME 24.
mai: Hull City BORTE
LIVERPOOL 25. april: Hull City BORTE 3. mai:
Newcastle United HJEMME 09. mai: West Ham United BORTE 17. mai: West
Bromwich BORTE 24. mai: Tottenham Hotspur
HJEMME
CHELSEA 22. april:
Everton HJEMME 25. april: West Ham United BORTE 2. mai: Fulham
HJEMME 10. mai: Arsenal BORTE 17. mai: Blackburn Rovers HJEMME 24 mai:
Sunderland BORTE
(Dagbladet.no) Liverpool - Arsenal 4-4. Nær halvparten av kampene i Tippeligaen denne sesongen har endt uavgjort, men ingen av dem har vært i nærheten av et fyrverkeri som det vi så på Anfield i går kveld.
Åttemålsthrilleren skulle aldri blitt avblåst, for det var en av de aller beste engelske kampene de siste tiåra.
Liverpool klarte å kjempe til seg ett poeng mot Andrej Arsjavin (Arsenals firemålsscorer), og gullmedaljene ser nå ut til å være på vei til Manchester nok en gang.
Manager Rafael Benitez er derimot ikke villig til å gi opp riktig ennå - og han har jo et poeng, når han peker på at også sir Alex Fergusons menn skal møte russiske Arsjavin.
Lover å kjempe - Du vet aldri hva som skjer i fotballen, og vi må bare ha trua på at vi kan henge med helt til slutten. Husk at de også skal møte Arsenal, så vi får se hva som skjer, sier Benitez ifølge klubbens hjemmeside.
Og Arsjavins fire mål er fire gode grunner til at Ferguson bør frykte møtet med Arsenal.
Arsjavin slet i London etter overgangen fra Zenit St. Petersburg, men den siste måneden har han begynt å vise EM-takter igjen. Tidligere klaget han litt over tempoet og de fysiske utfordringene som tok ham litt på senga. I går kveld bare scoret han - og ba øvrigheten holde kjeft med en finger foran munnen.
- Arsjavin kan spille overalt, som alle store spillere. Han er utrolig giftig. Han viste at han har en god venstrefot, men når han har full selvtillit kan han score på alle mulige måter. Jeg har vært i denne jobben lenge, og det er ikke mange spillere som scorer fire i en kamp som denne, sier Arsene Wenger ifølge klubbens hjemmeside.
Benitez føler ikke at de ga fra seg noe overtak i går kveld. Siden de har spilt flere kamper før United sine i det siste, har de lagt press på «De røde djevlene» ved å passere dem på tabellen. I går kunne de skaffet seg ei topoengsluke, men Liverpool er fortsatt foran - takket være bedre målforskjell.
- United hadde initiativet allerede før denne kampen. De satt i førersetet. Hvis jeg skal trekke fram det positive fra denne kampen, så er det at vi scorer fire mål mot et lag som Arsenal og at vi kjemper til siste slutt. Det skal vi også gjøre ut denne sesongen, sier Benitez ifølge The Guardian.
Fire skudd - fire mål En trener er derimot sjelden helt fornøyd etter å ha sett sitt lag spille 4-4.
- Det er veldig skuffende å slippe inn fire mål vi vanligvis ikke slipper inn. Alle scoringene deres kom etter personlige feil, og jeg kan ikke komme på andre skudd Reina måtte stoppe, sier Liverpool-sjefen ifølge The Times.
Benitez har rett i at Reina ikke leverte én eneste redning på Anfield i går kveld. Den offisielle skuddstatistikken forteller at Arsenal hadde fire skudd på mål - og alle Arsjavin-avslutningene gikk inn.
Og med en slik statistikk fem serierunder før slutt, er det lett å si at det er slike marginer som avgjør gullkampen.
Arsenal-sjef Arsene Wenger mener derimot at det fortsatt er åpent - litt åpent, i hvert fall.
- Det kommer an på hva slags form Manchester United vil være i nå framover. De hadde noen problemer før Champions League-pausen, så vi får se hvordan de slår tilbake mot Portsmouth i kveld, sier han.