Regjeringshærens offensiv fortsetter for fullt.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Regjeringsstyrkene angrep fredag for sjette dag på rad Talibans stillinger nordvest landet. Angrepene møtte voldsom motstand, men den militære talsmannen Athar Abbas beregnet likevel operasjonen som «vellykket».
- Jeg tør ikke sove om natten, og ikke får jeg sove heller, fordi huset mitt rister hver gang kanonene blir avfyrt, forteller 60 år gamle Habibulah Khan i landsbyen Nawagai i Buner-distriktet til nyhetsbyrået AFP.
- Gjennom dørsprekken kan jeg se at det er talibanfolk overalt der ute. Jeg kan ikke flykte, fordi det er innført portforbud og skytingen uansett gjør det alt for farlig, sier læreren Hazrat Khan i landsbyen Sultanwas.
Det er uklart nøyaktig hvor mange som er drept i de siste dagenes angrep, men når ulike meldinger fra pakistansk regjeringshold holdes sammen, kommer tallet opp i nesten 200 døde talibanere. Dette tallet lar seg ikke bekrefte på uavhengig hold.
(NTB-Reuters-AFP)





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen