Kanadisk TV undervurderer Norge. Igjen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
– Det er 2541 ishockeyhaller i Canada. I Norge er det 37. Hvem tror dere kommer til å vinne?
Men en sjelden gang står hovmod for fall. I fjorårets VM greide Norge å ryste Canada langt inn i grunnvollene. I mellomspillet scoret de vinnermålet først fire minutter før full tid, mens det ble 2-8-tap da lagene møttes igjen i kvartfinalen.
Rob Doroshuk – som var kanadisk toppscorer i flere norske klubber på 80- og 90-tallet – tror ikke Norge vil få yppe seg i ettermiddag.
– Canada er veldig sterke. De fleste av gutta spiller for en plass på OL- laget neste år, og gjør alt for å imponere trenerne. Om Norge håpet på en ny sensasjon måtte den nok kommet mot Hviterussland, sier han til Dagbladet.
Han mener Norges eneste håp er å flytte pucken kjapt fram, spille på det sikre og redusere feilene til et minimum.
– Etter det som skjedde i fjor har Canada respekt for Norge, tror han.



















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen