Mann (40) stoppet med hundevalp, slanger, edderkopper og døde rotter på Svinesund i natt.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
STOPPET PÅ GRENSA: Mannen som kom med valpen hadde ikke papirene i orden, så valpen fikk ikke komme inn til Norge. Nå er det overlevert til Mattilsynet. Foto: TOLLVESENET
(Dagbladet): Tollerne på Svinesund kom over et spesielt smuglerforsøk i natt.
Da de stanset og sjekket en 40 år gammel nordmann på vei inn til landet, viste det seg at han slettes ikke var alene i bilen.
- Vi fant levende slanger, to edderkopper og en liten hundevalp i bagasjen hans. I tillegg hadde en pose med døde rotter som vi tror var ment som mat til slangene. I tillegg hadde han 33 gram hasj i bilen, sier kontorsjef Wenche Fredriksen i Tollvesenet for Øst Norge til Dagbladet.
Ifølge Fredrikstad Blad har mannen forklart tollerne at han hadde tatt med seg dyrene fra København og Göteborg.
- Han hadde overhodet ingen papirer på dyra, noe man må ha når man frakter dyr inn til Norge. Alle dyra er overlevert til Mattilsynet som håndterer dem videre, sier Fredriksen til Dagbladet.
Mannen er nå politianmeldt og blir avhørt av politiet. Kontorsjef Fredriksen forteller at de ofte tar beslag i slike dyr.
- Men det er ikke hver dag vi har alle dyrene i ett beslag, sier Fredriksen.
FORSØKTE Å SNIKE SEG INN: Men denne slangen ble stoppet i forsøket. Foto: TOLLVESENET
BLE STANSET: 40-åringen er nå politianmeldet etter at han forsøkte å ta inn en hundevalp, to slanger, to edderkopper og en pose med døde rotter inn til landet. Foto: TOLLVESENET






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen