Mens Tettey tror på United-seier.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
TO ÅR PÅ RAD: Cristiano Ronaldo og Manchester United kan vinne Champions League for andre år på rad om de slår Barcelona 27. mai.  Foto: AP Photo/Matt Dunham

TO ÅR PÅ RAD: Cristiano Ronaldo og Manchester United kan vinne Champions League for andre år på rad om de slår Barcelona 27. mai.
Foto: AP Photo/Matt Dunham

HEIER PÅ BARCA: Diego Guastavino feirer etter å ha scoret mot Vålerenga i vinter. 27. mai heier han på Barcelona.
Foto: Sara Johannessen / SCANPIX

HEIER PÅ BARCA: Diego Guastavino feirer etter å ha scoret mot Vålerenga i vinter. 27. mai heier han på Barcelona. Foto: Sara Johannessen / SCANPIX

HEIER PÅ UNITED: Alexander Tettey har selv spilt i Champions League, her mot Valencia.
Foto: Gorm Kallestad  / SCANPIX

HEIER PÅ UNITED: Alexander Tettey har selv spilt i Champions League, her mot Valencia.
Foto: Gorm Kallestad / SCANPIX

ULLEVAAL (Dagbladet.no) Barcelona møter Manchester United til finale i Champions League etter et høydramatisk oppgjør på Stamford Bridge i går.

Det så lenge ut til å bli en reprise av fjorårets finale mellom Chelsea og Manchester United, men Andres Iniestas flotte skudd på overtid sikret finalebilletten for katalanerne.

Om 20 dager går finalen av stabelen i Roma, og to tippeligaspillere kommer til å sitte benket foran tv-en for å følge hvert sitt lag.

- Forrykende finale
Manchester United-supporter Alexander Tettey kan nesten ikke vente til 27. mai.

- Det blir en forrykende finale! Jeg gleder meg vilt til å se den kampen i Roma, sier Tettey til Dagbladet.no.

- Skal du til Roma?

- He he, dessverre ikke. Men om noen har en gratis billett så må de bare si fra, sier Tettey.

Lett blir det derimot ikke for fjorårets mestere.

- Barcelona spiller jo fantastisk fotball, men United er i veldig god form. Det blir en helt utrolig finale!

Tror på Barca
Diego Guastavino kom i begivenhetenes sentrum etter en pinlig straffebom mot Rosenborg i går kveld.

Han setter pengene sine på Barcelona 27. mai.

- Barcelona vinner. Lett, sier en smilende Guastavino til Dagbladet.no.

- Manchester United er bedre enn Chelsea, men Barcelona kommer til å vinne. De spiller fantastisk, sier Guastavino.