Mener City-sjef Hughes.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
STÅR KLAR: Cristiano Ronaldo, dypt konsentrert før et frispark - med bare ballen og målet i tankene. Foto: AP
GULLKAMPEN
Status: 80 poeng - 72-26 i målforskjell.
Motstandere: West Bromwich (borte), Tottenham (hjemme).
2. Manchester United
Status: 80 poeng - 63-23 i målforskjell.
Motstandere: Manchester City (hjemme), Wigan (borte), Arsenal (hjemme), Hull (borte).
• United vil uansett hva Liverpool gjør være sikret nytt seriegull om de tar sju poeng på de fire siste kampene.
(Dagbladet.no) Manchester United har fire kamper igjen av sesongen, og en av kampene Liverpool-leiren har størst forhåpninger om at United skal snuble i - er dagens kamp mot byrival City.
For selv om kampen går på Old Trafford er disse oppgjørene tradisjonelt sett tette og jevne - og de lyseblå vant der forrige sesong.
Cristiano Ronaldo viste høy klasse da United slo Arsenal i Champions League-semifinalen på tirsdag, og da varslet han også at han bare vil bli bedre og bedre de neste ukene.
I den kampen prikket han inn et frispark fra 36 meter - og er det noe City-manager Mark Hughes frykter i ettermiddag så er det frisparkene til portugiseren.
- Unaturlig bevegelse
Men Hughes er ikke bare bekymret for at frisparkene hans skal skyte drømmen om en derbyseier i filler - han frykter også at de kan ødelegge karrieren til kantspilleren.
- Hvis han skyter sånn gjennom hele karrieren får det kanskje konsekvenser, for det er en unaturlig bevegelse han gjør når han skyter, sier Hughes ifølge The Times.
Det er mange som latterliggjør tilløpet til Ronaldo, men det er vanskelig å le av frisparkene hans. Tirsdagens kanon mot Arsenal ble mål til 111 km/t - da er det ikke gøy å være keeper.
- Han benytter seg av en helt annen teknikk enn det som er vanlig. Da jeg var aktiv forsøkte vi å få til så mye skru som mulig, men det virker som han har tatt skruen helt ut av likningen. Han lar farta bevege ballen i lufta, sier Hughes.
Den siste uka har City-gutta derfor skutt litt på den samme måten på trening, slik at keeper Shay Given skal stå best mulig rustet til å takle eventuelle Ronaldo-susere i ettermiddag.
- Håper han er sterk nok
Det er mulig det er en del av et psykologisk spill når Hughes advarer Ronaldo mot å bruke en sånn frisparksteknikk, men samtidig har ikke Hughes for vane å legge seg ut mot gamleklubben Manchester United i media.
Og selv om han sier han er bekymret for helsa til Ronaldo, legger han også til at portugiseren har fysikk nok til å kanskje takle belastningen.
- Han har kraft og styrke nok til å skyte på denne måten og forhåpentligvis har han også bygget opp nok styrke rundt kneet til å takle det. Jeg ville fått alvorlige problemer om jeg skulle holdt på sånn, selv i mine glansdager, sier Hughes.
United-manager sir Alex Ferguson er fullstendig klar over at City er i form for tida - fire strake seire - men mener at også hans gutter nå ser ut til å ha prikket inn formkurven i tide til de avgjørende kampene.
- Spillerne kjenner lukta av storkampene nå. Vi har nådd formen til rett tid, og jeg skulle gjerne sagt at det er noe jeg har planlagt - men det er spillerne som strekker seg etter disse kampene. De liker å være i slike situasjoner og vi er veldig nære nå, sier han ifølge klubbens hjemmeside.
For å være helt sikre på å vinne Premier League for tredje år på rad må United ta sju poeng på de fire siste kampene.
Sted: Manchester, Storbritannia



















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen