Mestertyven Garrett vender tilbake.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Siste 5 fra Pressfire.no

Gi gjengen til Jokeren grisebank
Frister en tur til Gotham? Ukas nedlastbare spill.
Disse har på én dag samlet inn nesten like mye penger som Norge har gitt i støtte!
Pengene går med til å lage pek-og-klikk-spill med «Monkey Island»-skaperne.
- Det finnes for mange plattformer på markedet
Det er kun plass til tre, mener sjefen bak «Gears of War».
Venter du fortsatt på «Diablo III»?
- Vi har siktet oss inn mot en lansering i andre kvartal.
- Vurderer å flytte til Canada
«Heavy Rain»-skaperne ser rødt etter endring av EU-skattereglene.
I forrige uke kom ryktene om at Eidos-Montréal ville kunngjøre «Thief 4» i dag, og nå har de gjort nettopp det.

— Vi er fortsatt tidlig i utviklingen av «Thief 4», men dette er et veldig ambisiøst og spennende prosjekt for Eidos, forteller Eidos-Montréal -sjef Stéphane D?Astous i en pressemelding.

Han fortsetter:

— Det er for tidlig å tilby spesifikke detaljer om spillet. For øyeblikket fokuserer vi på å rekruttere de beste talentene for kjerneteamet, slik at de kan hjelpe oss å lage det vi tror blir et av markedets mest interessante spill.

Pressemeldingen forteller også at de som allerede jobber med «Thief 4» er erfarne veteraner fra spillindustrien, med mange populære titler på rullebladet.

«Thief»-serien er førstepersons snikespill satt til en spennende fantasy/steampunk-verden. Handlingen følger tyven Garrett, som av en eller annen grunn alltid klarer å rote seg inn i farlige konspirasjoner.

Serien er kjent for å tilby stor frihet og åpne oppdrag. Ved hjelp av et rikt arsenal med hjelpemidler kan du gjøre jobben din akkurat slik du ønsker selv. Lys og skygge spiller også en viktig rolle i serien, og det lønner seg å holde seg i mørket når du er ute for å røve.

Det er ikke kommet noen utgivelsesdatoe for «Thief 4», og det er heller ikke klart nøyaktig hvilke plattformer spillet kommer til. Eidos-Montréal jobber forøvrig også med Deus Ex 3, som skal lanseres mot slutten av året til Xbox 360, PS3 og PC.