Heis raste mot bakken.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Tower Bridge, Storbritannia


(Dagbladet.no): Seks personer, trolig turister, er skadet etter at en heis falt inne i landemerket Tower Bridge i London, melder Sky News

Broen er stengt for trafikk etter ulykken.

- Seks personer behandles av ambulansepersonell, alle er ved bevissthet. Tre pasienter er blitt tatt med til sykehus, sier en talsmann for ambulansetjenesten.

Ifølge Daily Mail er ikke de tre andre hardt skadet. Til sammen skal det ha vært ni personer i heisen.

Dagbladet får bekreftet fra den norske ambassaden i London at det ikke er noe som tyder på at nordmenn var involvert i ulykken.


Sky News' reporter Martin Brunt sier at det er en utstilling i det nordre tårnet, og at det kan se ut som om de fleste av de skadde er turister.

Kanalen melder at det ser ut som at en kabel har røket, men at dette ikke er bekreftet.


Ulykken skjedde i en av heisene i det nordre tårnet.

Tower Bridge er en av Londons mest kjente landemerker, og gjennomgår for tida restaurering. Broen er likevel åpen for besøkende.


Er du i nærheten av Tower Bridge? Tips oss på SMS/MMS til 2400, eller epost til 2400@db.no.

Dagbladet.no kommer med mer.