- Faktisk ingen framgang så langt, ifølge Medvedev.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
President Dmitrij Medvedev innrømmer at han har oppnådd lite med kampanjen som skulle gjøre Russland til et mindre korrupt samfunn.
Kampen mot korrupsjon har vært en av Medvedevs viktigste saker i hans første år som president.
Men nå innrømmer han at Russland fortsatt bare så vidt har begynt og at det er lang vei fram, ifølge nyhetsbyrået Interfax.
- Ingen føler seg svimle av suksess. Det er faktisk ingen framgang så langt, skal Medvedev ha sagt på et møte med ledere i Kommunistpartiet.
Han understreker at det er første gang på 20 år at Russland forsøker å sette opp et juridisk rammeverk som skal hindre korrupsjon, men det gjenstår fremdeles å se om det kommer til å virke, ifølge Medvedev.
Å betale bestikkelser er svært vanlig på alle nivåer i det russiske samfunnet, fra mindre beløp til trafikkpolitiet, til store summer under bordet til tjenestemenn som har kontroll over landets naturressurser.
(NTB)






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen