- Et lykkelig ekteskap.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Molde

I dag I morgen Søndag Mandag
Skyet17°Sol22°Lettskyet21°Skyet

Molde, Norge


  — Jeg opplever forholdet mitt til Molde som et lykkelig ekteskap. Jeg trives med byen og klubben, kjenner varmen og føler meg velkommen, sier Molde-trener Kjell Jonevret.

I dag skrev svensken under en ny kontrakt med klubben som binder ham ut 2011-sesongen. Da vil han ha vært Molde-trener i fem år.

Vil vinne
46-åringen kom til Molde fra trenerjobben i Djurgården i 2006, som han året før ledet til svensk serie- og cupmesterskap. På den aller første pressekonferansen på stadion i Molde sa han at han ville vinne noe med Molde. Han førte klubben opp fra 1.-divisjon til eliteserien på første forsøk. Årets mål er en plass i den øvre halvdelen i eliteserien.

Hans nåværende treårskontrakt utløper etter denne sesongen, og det har vært spekulasjoner rundt Åge Hareide som ny Molde-trener fra neste år. Styreleder Erik Berg sier til NTB at klubben kun har forhandlet med Jonevret.

— Jeg er glad for at avtalen er på plass. Kjell Jonevret har en stor og god posisjon i byen, sier Berg.

— Fantastisk
— Det kjennes fantastisk å få mulighet til å jobbe i fem år for samme klubb. Det er ikke vanlig på 2000-tallet. For meg var det veldig smigrende å bli spurt om å forlenge kontrakten, sa Jonevret.

Han ønsker ikke å si så mye om økonomien i avtalen som nå er inngått.

— Det er en god avtale, men hadde det vært viktig for meg kunne jeg nok ha presset enda noen kroner ut av dette. For meg er det avgjørende å ha det gøy på jobben og å trives i byen. Å ha muligheten til å jobbe langsiktig, føle seg velkommen og ha ro rundt seg betyr mer enn de siste kronene, sier Jonevret.

Til topps?
16. mai er det toppoppgjør mellom Rosenborg og Molde på Lerkendal i Trondheim. En seier over Rosenborg betyr at Molde går helt til topps på tabellen.

— Om vi kan holde oss helt der oppe er vanskelig å si. Molde er en liten by, blant de minste i Europa med et lag i toppserien. Men vi har sett at det går andre steder. I Sverige ble Kalmar seriemestere i fjor. Kalmar har bare 40 000 innbyggere, sier Jonevret.

Denne våren har han og Molde surfet på en medgangsbølge, i alle fall på bortebane. Jonevret sier at skryt og gode tilbakemeldinger har vært stimulerende.

— Fortsatt har vi mye å gå på. Vi kan bli bedre både på og utenfor banen, sier Molde-treneren.

(NTB)