Ville ha to millioner kroner.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
TAPTE: Tidligere Glimt-direktør vurderer å anke saken mot TIL.
Foto: Bjørn Erik Rygg Lunde / SCANPIX .

TAPTE: Tidligere Glimt-direktør vurderer å anke saken mot TIL. Foto: Bjørn Erik Rygg Lunde / SCANPIX .

Værmelding for Tromsø

I dag I morgen Mandag Tirsdag
Lett regnLett regn14°Lett regnSludd

Tromsø, Norge


Ernst Pedersen tapte rettssaken som han anla mot Tromsø, etter salget av sønnen Morten Gamst Pedersen til Blackburn.

Pedersen hevdet å ha krav på fem prosent, som tilsvarer rundt 2 millioner kroner, av overgangssummen som Tromsø fikk da sønnen ble solgt til Blackburn i 2004.

TIL bekreftet i retten at det ble inngått en slik avtale, men at det var under forutsetning av at det ikke var i strid med fotballens regelverk.

Nord-Troms tingrett avgjorde i dag at Pedersen ikke har krav på disse pengene. Han må betale nesten 200.000 kroner i sakskostnader.

- Vi er godt fornøyde med dommen. Den er helt i henhold til påstanden som er nedlagt fra TILs side, sier TILs styreleder Jens Johan Hjort til NRK.

- Jeg hadde stor tro på at TIL ville bli frifunnet i denne saken. Jeg er meget godt fornøyd med at retten har lagt til grunn at det er kvalifisert sannsynlighetsovervekt for at en slik utbetaling ikke har grunnlag i FIFAs eller Norges Fotballforbunds regelverk, sier Hjort.

Pedersen har foreløpig ikke bestemt seg for om han vil anke dommen.

- Jeg er i Bodø og skal ha et telefonmøte med advokatene mine nå for å finne ut hva vi gjø, om vi kommer til å anke eller ikke, sier Pedersen til itromso.no.

(©NTB)