Flytter all industriproduksjon til Tyskland.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Porsgrunds Porselænsfabrik selger eiendommen i Porsgrunn, og flytter all industriproduksjon til Tyskland.
- En industriproduksjon i Porsgrunn er ikke lønnsom, noe våre analyser og beregninger har vist oss, sier direktør Bjørn Moi i en pressemelding om beslutningen som er tatt, og som ble offentliggjort onsdag.
Han opplyser samtidig at Porsgrunds Porselænsfabrik forhandler med en investorgruppe om utvikling av nye arbeidsplasser på eiendommen. Selskapet skal utvide fabrikkutsalget til også å inneholde håndverksproduksjon, museum og salg av porselen, glass og kjøkkenutstyr, blir det opplyst.
- Vi går tilbake til der det hele startet i 1885. Vi skal videreutvikle og bygge opp den delen av håndverksindustrien som er i ferd med å gå i glemmeboken. Vi bygger opp det de fleste har lagt ned, sier Bjørn Moi.
(©NTB)























Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen