Hevder det finnes et nytt hemmelig opptak.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
VIL TIL SPANIA: 30-åringen hevder at han også har et video-opptak som kan belyse saken.

VIL TIL SPANIA: 30-åringen hevder at han også har et video-opptak som kan belyse saken.

Tre siste saker fra Granstangen

Skytingen på Granstangen:

• B-gjengleder Ghulam Abbas (31) og en 28 år gammel mann ble skutt med flere skudd utenfor en boligblokk i Granstangen 32A. Politiet mente hele veien at det var et hevnoppgjør etter den såkalte Aker Brygge-skytingen 20. august 2006 - et gjengoppgjør mellom B-gjengen og Young Guns. Abbas ble truffet i venstre hofte og i høyre arm. 28-åringen ble truffet i munnen. Begge overlevde angrepet.

• Oslo tingrett skriver: «På bakgrunn av tidligere skyteepisoder utført som ledd i det politiet mistenker å være oppgjør mellom forskjellige gjengmiljøer i Oslo, rettet politiet tidlig etterforskingen også i nærværende sak mot disse miljøene, da man ble klar over at en av de fornærmede var Ghulam Abbas, den eldste av brødrene Rasool».
• To personer politiet mener tilhører Young Guns ble frikjent for drapsforsøkene. En av de tiltalte hevdet i retten at han ikke har tilknytning til Young Guns, men at han var del av en vennegjeng bestående av «brødre».
• Saken behandles nå i lagmannsretten.
(Dagbladet.no): To omstridte lydopptak ble i dag avspilt i Borgarting lagmannsrett.

B-gjengmedlemmet Mohammed Ibrar Aslam tok opp en samtale mellom seg selv, Young Guns-mannen (30) som er tiltalt for drapsforsøk på B-gjengleder Ghulam Abbas og fengselsprest Terje Auli.

Aslam og politiet mener 30-åringen i opptaket indirekte innrømmer drapsforsøket.

Dette nekter 30-åringen for, og han hevder han bare snakket Aslam etter munnen.

Nå vil 30-åringen selv dra til Spania, for å hente en CD med det han — etter det Dagbladet.no forstår - hevder er et hittil ukjent opptak av en samtale mellom ham selv og noen i den rivaliserende B-gjengen.

30-åringen sier han må dra til Alicante for å hente opptaket. Retten vil tillate ham det, men det kan bli praktisk umulig.

- Det ser dessverre ikke ut til at han får tid til det. Vi rekker det rett og slett ikke, sier Fridtjof Feydt, 30-åringens forsvarer, til Dagbladet.no.


Den tiltalte 30-åringen må nemlig møte i retten igjen mandag.

I retten i dag var det praktiske rundt Alicante-reisen et tema.

Feydt ba først om at saken måtte utsettes i hvert fall en dag, slik at 30-åringen fikk muligheten til å hente beviset, da det ikke var mulig å komme fram og tilbake med fly.


Dommeren la så fram et forslag til en reiserute som 30-åringen kunne rekke, men som ville koste over 20 000 kroner og innebære en rekke mellomlandinger. Senere kom det forslag om å reise fra Rygge flyplass, men det så ikke ut til at mannen kunne rekke denne flygningen heller.

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips