Blir gjerne i Fulham ut Premier League-karrieren.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
FANTASTISK SESONG: Agent Rune Hauges beskrivelse av Brede Hangelands innsat for Fulham. Foto: Erlend Aas / SCANPIX
Brede Paulsen Hangeland
Yrke: Fotballspiller
Posisjon: Midtstopper
Klubb: Fulham.
Tidligere klubber: Vidar, Viking og F.C. København.
Meritter: Cupmester med Viking i 2001 og dansk ligamester i 2006 og 2007
Ryktene svirrer stadig, i dag mener Englands største avis at Arsenal-manager Arsene Wenger er villig til å betale omlag 150 millioner kroner for 27-åringen. Oppslaget gjengis i både BBC og nyhetsbyrået PA's ryktespalter i dag.
Dagbladet møtte Hangeland i London i går. Da fortalte Norges landslagskaptein at han ikke kjenner til at Fulham har fått noen konkrete bud på ham.
Har ikke hørt noe
- Jeg har ikke hørt noe, og tenker derfor ikke på det, sier Hangeland til Dagbladet.
27-åringen er ikke typen som går til klubbledelsen og krever et klubbskifte. Han trives så godt i londonklubben at han til og med åpner for å bli på Craven Cottage ut karrieren i Storbritannia.
- Jeg er Fulham-spiller, og hvis dette blir min eneste Premier League-klubb er det helt fint for meg, sier Hangeland.
- Hvordan går det med kontraktsforhandlingene, du har fått tilbud fra klubben?
- Ja, det stemmer. Men det får agenten min uttale seg om.
Agent Rune Hauge sier til Dagbladet at han ikke kan si noe om Fulhams kontraktsforhandlinger med nordmannen. Tidligere det blitt hevdet at midtstopperen tilbys en forlengelse til 2013, med en ukelønn på 30 000 pund.
En slik kontrakt tilsvarer ei årslønn på omlag 15 milioner kroner.
Fantastisk sesong
Hangeland er ikke bare blitt koblet til Arsenal den siste tida. John Carew har uttalt at han gjerne ser landslagskompisen i Aston Villa. Samtidig skal også Tottenham, Liverpool og Real Madrid ha snust på nordmannen.
Agent Hauge vil ikke kommentere rykter, men gir gjerne en generell vurdering rundt interessen for Hangeland.
- Brede har hatt en fantastisk sesong, han har gjort det veldig godt i Fulham. Det har de fleste sett, sier Hauge.






















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen