Blir oppringt av gamle spillere.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
USIKKER SKJEBNE: Milan vurderer å kvitte seg med Carlo Ancelotti. Foto: REUTERS/Daniel Raunig

USIKKER SKJEBNE: Milan vurderer å kvitte seg med Carlo Ancelotti. Foto: REUTERS/Daniel Raunig

Værmelding for Milan

I dag I morgen Søndag Mandag
Enkelte regnbyger med torden, perioder med sol21°Halvskyet21°Halvskyet22°Sol22°

Milan, Italia


(Dagbladet.no): Jose Mourinho er ikke den som holder noe for seg selv.

Da han var Chelsea-sjef stemplet han Arsene Wenger som en kikker og han fortalte verden at det er umulig å få straffespark mot Manchester United.

I dag snakker Inter-treneren om Carlo Ancelotti og Chelsea. Mourinho påstår nemlig at han vet at AC Milan-treneren overtar etter Guus Hiddink på Stamford Bridge.

- Mine venner i Chelsea sier at det blir Carlo, sier Mourinho i Sky Italia.

Sjef, blir han bra?
Han røper ikke hvem i Chelsea som har sladret om utnevnelsen, men bekrefter at noen av Chelsea-spillerne allerede har vært på tråden.

- Noen av spillerne stiller det typiske spørsmålet: «Sjef, blir han bra for oss, er dette positivt?» Jeg svarte at han virker som en trener som forbereder seg grundig, er tett på spillerne og er en som skaper en atmosfære med omsorg, sier Mourinho.

Mourinho styrte Chelsea-laget fra 2004 til 2007, han fikk fyken to dager etter fadesen mot Rosenborg i Champions League. Under hans ledelse vant Chelsea ligaen to ganger.

Portugiseren har tro på at Ancelotti kan skape suksess for blåtrøyene igjen, hvis han tilpasser seg både klubb og Premier League. Mourinho mener det fortsatt finnes mange vinnertyper i Chelsea-stallen.

- Hvis han går til Chelsea, så ønsker jeg ham all lykke. Hvis han spør meg, så vil jeg si at han ikke trenger å tenke så mye på det med de spillerne og den klubben. Det blir et eventyr for ham, sier Mourinho.

Ryktene om at 49-årige Ancelotti er på vei til Chelsea har gått lenge. Italieneren har vunnet Champions League med Milan to ganger, men har slitt med å utfordre Inter i Serie A de fire siste årene.

Avgjørelse mandag
David Beckham har denne uka skrytt av 49-åringen, men først søndag kveld blir det klart om Milan sikrer seg en plass i Champions League neste sesong.

- Jeg håper å kunne si noe mandag. La oss gjøre oss ferdig med serien først, sier Milans visepresident Adriano Galliani.