Da skottens barnebarn havnet på sykehus.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
(Dagbladet.no): Feiden mellom Alex Ferguson og Rafa Benitez har vært en tilsynelatende evigvarende affære gjennom hele Premier League-sesongen.

De to har virket mer og mer irritert på hverandre etter hvert som rivaliseringen mellom Manchester United og Liverpool nådde nye høyder i år, og det har gått så langt at andre managere har bedt trenerforeningen bryte inn.

Men heldigvis, får man nesten si, kan det virke som om det dårlige forholdet mcellom de to ikke strekker seg langt utenfor fotballarenaen. Daily Mirror skriver i dag at Rafa Benitez tok kontakt med sin rival per brev for å strekke ut en hånd tidligere denne måneden, da Alex Fergusons barnebarn havnet på sykehus i Liverpool etter en alvorlig bilulykke.

- Det er en intens fotballrivalisering mellom de to, men det er alt, det handler om fotball. Alt som har blitt sagt har blitt sagt med tanke på å oppnå en fordel ute på banen, sier en påstått kilde på Anfield til avisa.

- Men når det kommer til saker som dette, er Rafa en familiemann som vet nøyaktig hva sir Alex går gjennom. Han ønsker å hjelpe så godt han kan, og sympatiserer med en kollega han respekter som person og familiemann selv. Rafa ønsket at sir Alex skulle vite at dersom han eller noen i hans familie trengte noe mens unggutten var i Liverpool, så var det bare å spørre, fortsetter kilden.

Fergusons barnebarn Charlie (10) ble operert i seks timer etter at hans mor Nadine kolliderte med et annet kjøretøy på vei til skolen, samme dag som Manchester United møtte Arsenal i Champions League-semifinale i London.

Ferguson lenge ønsket å forlate hovedstaden for å være på sykehuset, men valgte til slutt å forbli i hovedstaden der United sikret avansement til finalen.

Forholdet mellom de to profilerte managerne har vært på frysepunktet hele sesongen.
Benitez har beskyldt Ferguson for å klage på alt og alle, og skotten har svart med å kalle spanjolen «forstyrret».

Senest da Manchester United sikret ligatittelen i England, nektet Benitez å gratulere sir Alex personlig, og foretrakk heller å si gratulerer til klubben.