Edgar Hernandez (5) skal være den aller første som ble smittet. Det skal trekke turister.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
FRISK: Nå skal det bygges en statue av gutten for å trekke turister til hjembyen La Gloria. Foto: EPA/SAUL RAMIREZ/SCANPIX
Femåringen Edgar Hernandez ble smittet av H1N1 og overlevde. Nå skal det reises statue av ham for å trekke turister til hjembyen i Mexico.
Guttungen er etter sigende en av byens første H1N1-pasienter, og han ble siden kjent for å ha overlevd epidemien.
Statuen som reises, skal etter planen trekke turister til hjembyen La Gloria. Ifølge guvernøren Fidel Herrera Beltran i delstaten Veracruz blir dette Sør-Amerikas svar på belgiske Manneken Pis - fontenestatuen av en liten gutt som urinerer midt i Brussel. Ifølge legenden skal gutten ha tisset på fiendens tropper, som i sin tur tapte på slagmarken.
Hans mexicanske motstykke skal etter planen reises på et av landets høyeste fjell.
(NTB)























Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen