Richard Gasquet testet positivt.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Den franske tennisspilleren Richard Gasquet hevder han aldri har brukt kokain.
Gasquet, rangert som verdens 21. beste tennisspiller, er suspendert etter å ha avlagt en prøve med spor etter det narkotiske stoffet. Franskmannen samler nå inn beviser for å bli frikjent, til tross for at både A- og B-prøven var positiv.
- Jeg har aldri i mitt liv tatt kokain. Ingen tar kokain på Touren. Vi er så redd for alt. Når jeg skal ta en aspirin, ringer jeg legen min ti ganger for å være sikker på at jeg kan ta den, sier Gasquet til avisen LEquipe.
22-åringen testet positivt på kokain i Miami i mars. Kvelden før hadde Gasquet vært på en nattklubb.
- En av dem som var til stede den kvelden, har fortalt meg at det var noen som drev med kokain ved bordet vårt. Med tanke på hvor lite som ble funnet i urinen min, kan alt ha skjedd, sier tennisspilleren, som risikerer en utestengelse på to år.
Ifølge spilleren selv, skal sporene i dopingprøven samsvare med inntak av ti ganger mindre stoff enn én «stripe» med kokain.
(NTB-AP)




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen