Slo løs på bilist i Oslo.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
KNUSTE RUTER: Sjåførene barket sammen i slagsmål etter sleggeslagene. Trailersjåføren måtte inn til legebehandling. Foto: Geir Østeby
- Trailersjåføren hadde en dårlig dag. Det kokte over for ham, han satte lastebilen på tvers, hoppa ut og slo inn rutene på en bil med slegge. Deretter oppsto det fullt slagsmål, sier operasjonsleder Kjetil Kroken ved Oslo politidistrikt til Dagbladet.
- Trailersjåføren havnet på legevakta og må sy. Bilføreren er uskada, legger operasjonslederen til.
De to involverte kjente ikke hverandre fra før, og bakgrunnen for sleggeoverfallet i åttetida var trolig trafikale uoverenstemmelser.
- Helt hva greia er vet vi ikke ennå. De drev og pressa hverandre, sier Kroken.
Som følge av sleggeoverfallet, og en trailer på tvers i veibanen, oppsto det ytterlige kaos i den allerede hardt pressa rustrafikken i morgentimene.
- Det var kø ut av Oslo. Det var ikke bra, sier Kroken.
Ingen er så langt pågrepet eller siktet etter hendelsen. Trailersjåføren, som fortsatt er inne til legebehandling, er fratatt førerkort, og må belage seg på å være fotgjenger en god stund framover.
- Vi har oppretta sak. Hva det ender med er for tidlig å si, sier operasjonsleder Kroken.
Han er ikke imponert over den utviste tålmodigheten i morgenkøene.
- Det er snakk om å holde fatninga, sier Kroken.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen