- Har lang erfaring fra arbeid med overgrepsofre.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Rogaland

I dag I morgen Mandag Tirsdag
Sol20°Sol18°Halvskyet10°Halvskyet11°

Rogaland, Norge


En prest fra Rogaland er siktet for seksuelle overgrep mot en kvinne. Mannen er suspendert fra stillingen.


Presten har lang erfaring fra arbeid med overgrepsofre og har vært en ressursperson innen dette feltet i Stavanger bispedømme, melder TV 2. Kvinnen, som er i 30-årene og ble utsatt for overgrep i barndommen, skal ha brukt presten som sjelesørger gjennom flere år.


Ifølge kvinnen tok presten henne med til stedet der de tidligere overgrepene fant sted, og utførte seksuelle handlinger mot henne der.


- Vedkommende er anmeldt for å utnytte stilling og posisjon, sier politiadvokat Karsten Monsen i Rogaland politidistrikt.


Flere kvinner som har gått til behandling hos presten, er avhørt av politiet, men skal ikke ha fortalt om lignende hendelser.

Overfor TV 2 nekter den siktede presten for å ha utført overgrep og hevder han ikke har gjort noe straffbart.


(NTB)