Åtte afghanere ble drept da to bomber eksploderte i Afghanistan. Den ene ble utløst av en selvmordsbomber.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Over 40 sivile såret
Over 40 afghanere ble såret i angrepet, alle var sivile, ifølge tjenestemenn i Khost, som ligger sørøst i landet.
Den første bomben ble utløst utenfor provinsens energidepartement. Den andre gikk av på en vei mot sentrum få minutter senere.
Ifølge nyhetsbyrået AP var det samme mann som utløste begge bombene. Han skal ha kommet kjørende på en motorsykkel da han utløste bomben foran energidepartementet. Deretter skal han ha kjørt videre mot sentrum av byen, for så, noen minutter senere, å ha utløst sprengstoff han hadde festet til kroppen.
- Politiet var målet
En talsmann for guvernøren i Khost sier det er mulig at den andre bomben var ment å ramme politifolk som rykket ut i forbindelse med den første eksplosjonen.
Samme dag drepte en annen selvmordsbomber tre afghanske soldater i den sørlige Kandahar-provinsen. Angriperen kjørte en bil inn i den afghanske militærkolonnen, opplyser en politisjef.
(NTB)



















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen