Glipp fra britisk markedsbyrå.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Siste 5 fra Pressfire.no

Er «Joy Ride» morsommere uten Kinect?
Steam redder «den nedlastbare spilluka».
Utsetter «The Secret World» igjen
Det norske storspillet blir stadig forskjøvet.
Slik kan du få sett «Indie Game: The Movie»
Den prisvinnende dokumentaren lanseres snart.
«Minecraft» herjer på Xbox Live
Både «Black Ops» og «FIFA» må se seg slått.
Slåss fra hest i «Skyrim»
Slik får du en etterlengtet bonus på pc.
Det har lenge vært uklart om «Command & Conquer 3: Tiberium Wars» fra 2007 ville få en skikkelig oppfølger.

I 2008 fikk vi servert halvbrødre i «Command & Conquer 3: Kane's Wrath» og «Command & Conquer: Red Alert 3», men et fjerde spill i serien har latt vente på seg.

Nå virker imidlertid katta å være ute av sekken, takket være det britiske markedsundersøkelses-firmaet 2CV. De har nemlig utgiver Electronic Arts blant sine klienter, og «Command & Conquer 4» er ifølge Gamespot et av spillene man har fordypet seg i.


Hvis vi skal tro undersøkelsen om oppfølgeren vil fireren være avslutningen på den 15-årige Tiberium-sagaen. Enheter vil få rollespillprogresjon, både i enspiller og flerspiller. En samarbeidsmodus nevnes og det cinematiske skal få et betydelig løft.

Vi fristes også med større og mer ekstreme enheter for både GDI og Nod, inkludert en mobil base ved navn Crawler.

EA ville ikke kommentere saken overfor Gamespot.

Denne artikkelen er levert av Gamer.no.