For det var alt M83 manglet på dagens konsert.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
M83
- Artist: M83
- Hvor: Amfiscenen, Hovefestivalen
- Tilskuere: Ca 1000
Plasserings-
problem
Så skal det også sies at det ikke kan ha vært lett å finne et passende sted og tidspunkt for den franske synthartisten M83. Mannen bak, Anthony Gonzalez, er troende til å lage pompøs musikk man rett og slett ikke bør ha på en scene, men som han viste på sisteplata Saturdays = Youth kan han også skape perfeksjonert, drømmende Sofia Coppola-filmmusikk.
Nattklubb!
Men det var ikke den ømme Anthony som ankom scenen i synkende sol, det var et tremannssterkt M83 i klubbhumør.
Arbeidsvilje
Trommeslagene, levert av en trommis som hadde en ukomplisert, men dritgøy dag på jobben, satt som kokaininjeksjoner i ryggsøyla, og med hovedpersonen selv dansende rundt med gitaren og et kvinnemenneske med underskjønn sang leverte de et konsertsett som satte sine landsmenn i Justice i et særdeles dårlig lys.
Nattønske
Det eneste som manglet var at sola dro til pokker i vold og åskanten ved den altfor store Amfiscfenen lukket seg som speilkledte vegger, men akkurat det er vel oppgaver for mektigere institusjoner enn M83.
Sted: Tromøy, Norge





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen