Svært beruset båtfører ville ikke la seg redde uten videre.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Gulen

I dag I morgen Mandag Tirsdag
Sol24°Sol20°Halvskyet13°Lettskyet12°

(Dagbladet.no): Mannskapet på redningsskøyta «Utvær» måtte tilkalle forsterkninger da de forsøkte å få kontroll på en båtfører i Gulen i Sogn og Fjordane grytidlig i dag.

Det var en ferierende politimann som i 06-tida slo alarm om ei tresnekke som først gikk på et skjær, skled ned i sjøen igjen, før den fortsatte rett i en fjellvegg, skriver NRK.

«Utvær» var like i nærheten og rykket ut til stedet. Men da de tok båtføreren ombord, slo han seg vrang.

- De tok med seg den godt berusede svenske mannen, men han var så utagerende at de satte ham av på en holme, sier politioverbetjent Svein Fammestad ved Hordaland politidistrikt til NRK.

Men det hjalp overhodet ikke på temperamentet at politiet ankom i sin båt til holmen noe seinere.

- Det ble delt ut flere slag, spark og spytteklyser. Politiet fikk til slutt kontroll på mannen og lagt ham i håndjern, men han ville ikke være med om bord i båten, sier Fammestad.

På land var svensken fremdeles så utagerende at fire politimenn måtte holde ham fast mens det ble tatt blodprøve.