Det gikk hardt for seg da Høyre skulle teste den såkalte «krasjemaskinen» til NAF.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Oslo

I dag I morgen Mandag Tirsdag
Sol26°Sol27°Skyet21°Halvskyet15°

 (Dagbladet:) Høyre var i dag sammen med Trygg Trafikk, NAF og Nei til Frontkollisjoner, samlet i Spikersuppa i Oslo for å sette fokus på veisikkerhet og Høyres visjon om null trafikkdød på grunn av dårlig vei innen 2020.

Fikk smell i hodet

Det var på forhånd annonsert at Torbjørn Røe Isaksen skulle teste ut hvordan det kjennes ut å krasje i 10 km/t. Mens Røe Isaksen ble plassert i et sete på full fart mot en stålkant sto partileder Erna Solberg og Per-Kristian Foss trygt på sidelinjen:

-Fatt mot, sa Foss i det Røe Isaksen ble sendt av gårde.

Rød-Isaksen var ikke forbered på at det skulle være så smertefullt å krasje:

-Det kjente jeg, det var en skikkelig smell i hodet.  Det var overraskende hardt, men det er jo ingenting mot en ulykke med en fart på 80 km/t
, sa Rød-Isaksen etter krasjen.

Turte ikke prøve

- Nå tørr vi ikke prøve ut flere stortingskandidater, sa Foss etter at også Høyres Øyvind Halvraker også ble sendt avgårde.

Selv aktet verken Solberg eller Foss å teste ut krasjemaskinen:

-Nei, jeg var med i en bilulykke i fjor, og vet hvor hardt det kjennes ut, sier Solberg til Dagbladet.