Leverte årsbeste, men slo opp kneskade.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Stockholm

I dag I morgen Mandag Tirsdag
Halvskyet20°Sol21°Skyet16°Skyet13°

    Se større kart Stockholm

    Ndure fikk problemer med kneet sitt under 100-meteren i Super Grand Prix-stevnet i Stockholm. Nå kan friidretts-VM ryke, melder NRK.

    — I midten av løpet fikk jeg vondt i kneet. Jeg kan ikke løpe med ett bein i VM, så nå skal jeg til Tyskland for å undersøke kneet så får vi se hva som skjer etter det, sa Ndure svært skuffet til statskanalen.

    Ndure havnet på en femteplass med sitt løp.

    Gay imponerte
    Tyson Gay vant med tiden 9,79. Amerikaneren har levert en rekke sterke tider på 100-meteren fram mot VM i Berlin.

    Også i stevnet i Stockholm var han svært sterk. Sprintrivalen Asafa Powell hang med i starten, men virket å gi opp mot slutten.

    Det gjorde ikke Gay.

    Han stormet inn til stevnerekorden 9,79 og sikret seg dermed diamanten som går til den som setter rekord på banen i den svenske hovedstaden.

    — Han gjorde det han skulle gjøre på slutten. Men jeg føler meg bra likevel, sa Powell, som ble treer med 9,98. Darvis Patton tok annenplassen med 9,95.

    Gay og Powell er to av favorittene på 100 meter i VM i Berlin. Den kanskje aller største favoritten, Usain Bolt, løp ikke i den svenske hovedstaden fredag.

    (NTB)