NABOER: Bjørn Sandsmark (t.v.) og Torgeir Djupvik bor like ved stedet der en død person ble funnet i Førde fredag kveld. Adrian Djupvik (9) står i midten. Foto: Olav Øygard
Send tips til Dagbladet.noMMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
HOLDER VAKT: Politiet i Førde holder vakt ved funnstedet til Kripos kommer frem. Kripos vil starte en åstedsundersøkelse i morgen tidlig. Foto: Olav Øygard
(Dagbladet.no): - Jeg kom hjem, og så flere politisperringer og politibiler rett
nedenfor huset mitt. Jeg trodde det hadde vært en trafikkulykke, men
via en NRK-fotograf fikk jeg greie på at noen hadde funnet en død
person, sier Bjørn Sandsmark til Dagbladet.
Nær nabo Han bor bare 50-60 meter unna stedet der en person ble funnet død i en veikant i Førde fredag kveld.
- De hadde lagt en plastpresenning nedover skråningen, forklarer han.
Han forteller at naboene lurer på hva det er som kan ha skjedd, og at det er lansert flere mulige årsaker.
- Dette er veldig utrivelig. Spesielt når vi ikke vet hva det er for noe. Kanskje døde personen av naturlige årsaker. Kanskje har noen fått et illebefinnende, eller kanskje har noen blitt påkjørt. Det er mange tanker som surrer oppi hodet, sier han.
Kan være påkjørt Han forteller at det er bortimot umulig å falle ned på det stedet der personen ble funnet, men at det kan tenkes at personen har blitt påkjørt og deretter kastet ned i veikanten.
- Gangstien går på den andre siden av hovedveien, så det er ikke vanlig å gå på denne siden. Gangstien går på høyre side, mens personen ble funnet på venstre side, sier han.
Sandsmark understreker at dette bare er spekulasjoner naboeen imellom, men han får støtte av Torgeir Djupvik, som også bor like ved funnstedet.
- Dette er ikke en normal plass å gå, men det kan selvfølgelig tenkes at personen er blitt påkjørt og har falt ned, sier han.
Riksvei 5 er hovedveien til Florø, og sterkt trafikert.
Kripos tilkalt Personen ble funnet av en tilfeldig forbipasserende fredag kveld. Politiet fikk melding om funnet kl. 18.06, og har tilkalt Kripos.
Kripos er nå på vei til Førde og vil starte åstedsundersøkelse i morgen.
Send tips til Dagbladet.noMMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no