Tidenes dyreste låvedans?
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Men prislappen var stiv, avslører Fædrelandsvennen i dag. Totalt betalte festivalen 10 millioner kroner for å få showet til Kristiansand.
Det er et svært høyt beløp.
- Totalt kostet det oss 1,2 millioner kroner å få David Bowie til Quart i 2002, husker jeg. Nå har det skjedd mye i dette markedet siden da, men 10 millioner er mye for en artist som ingen fikk bakoversveis av. Man får vel heller bakoversveis når man hører hvor mye han kostet, sier Pål Hetland, tidligere Quart-pressesjef, til Dagbladet.no.
Lekkasje fra egne rekker
Nåværende Quart-sjef Arild Buli vil ikke gå god for honorarstørrelsen som Fædrelandsvennen presenterer.
- Avisa har fått tak i noen
kontrakter via utro personer hos oss. Blant disse
dokumentene var ikke Slash-kontrakten. Dette
er en intern sak for oss, og dreier seg om konfidensiell informasjon, sier Buli til Dagbladet.no.
- Men kan du avvise at honoraret var 10 millioner kroner?
- Jeg har ingen kommentarer til det, sier han.
I artikkelen til Fædrelandsvennen kommer det også fram at Quart betalte Korn, Placebo, Young Jeezy, Marilyn Manson, Black Eyed Peas, Chris Cornell 7,7 millioner til sammen. Buli har tidligere lovt å bruke 50 millioner kroner på booking, men totalbeløpet ble altså langt lavere enn dette.
Kan gå konk
Arild Buli bekrefter at faren for konkurs nå er reell, og at de må få på plass en ny investor som kan spytte inn mer kapital.
Ifølge NTB har nærmere 60 personer ikke mottatt lønn, og flere selskaper og frivillige organisasjoner venter også på oppgjør.
- Vi har et tap på cirka 30 millioner kroner, der
havparten allerede er dekket. Jeg mener Quart har en stor og god
framtid med det nye konseptet, og synes det er forferdelig synd om vi
nå går mot konkurs. Vi jobber nå med saken, og har vel ut denne måneden
før vi blir tvunget i kne.
-
Selv har jeg pantsatt til over pipa. Hadde jeg hatt mer penger ville
jeg satset dem, men det er ut over min økonomiske mulighet. Derfor
prøver vi nå å finne en ny investor, sier Buli.















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen