Skulle feire åpning av ny hall.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
FAKTA
255 tilskuere
Toppscorere Gjerpen: Janne Grimholt, Evelien van der Koelen og Inger-Helen Hegna 4.
Levanger: Sidsel Terkelsen 7.
Utvisninger: Gjerpen 1 x 2 min., Levanger 4 x 2 min.
Njård - Byåsen 21-35 (12-19)
192 tilskuere
Toppscorer Njård: Sara Trier Jacobsen 5.
Byåsen: Inga Berit Svestad 8
Utvisninger: Njård 1 x 2 min., Byåsen ingen.
Nordstrand - Storhamar 30-26 (14-14)
228 tilskuere
Toppscorer Nordstrand: Amanda Kurtovic 10.
Storhamar: Bettina Riegelhuth og Marte Joahsen 5.
Utvisninger: Nordstrand ett rødt kort., Storhamar 2 x 2 min.
Selbu - Stabæk 29-28 (17-15)
310 tilskuere
Toppscorer Selbu: Teodora Tomac 9.
Stabæk: Jenny Handal Sneve 8.
Utvisninger: Selbu 1 x 2 min., Stabæk 3 x 2 min.
Kristiansand Vipers - Gjøvik og Vardal 23-16 (12-6)
426 tilskuere
Toppscorer Vipers: Ingrunn Birkeland 7.
Gjøvik og Vardal: Lise Kjeldsberg 4.
Utvisninger: Våg 3 x 2 min., Gjøvik og Vardal 3 x 2 min. og ett rødt kort.
Spilt lørdag:
Larvik - Tertnes 33-22 (14-9)
1715 tilskuere
Toppscorer Larvik: Linn Jørum Sulland 9.
Tertnes: Marthe Reinkind 7.
Utvisninger: Larvik 3 x 2 min., Tertnes 3 x 2 min.
Ett døgn seieren forlot hun hallen med en alvorlig skade, etter at hun spilte en oppvisningskamp i fotball.
Som et ledd av åpningshelga i den nye hallen ble det søndag arrangert en kamp mellom håndballjentene i LHK og fotballjentene i FK Larvik. Bare ni minutter inn i futsalkampen endte kampen i tårer for Breistøl.
- Trist og leit for Sara
Kampen ble avbrutt og Breistøl ble kjørt til sykehus i Tønsberg med ambulanse.
- Det virker sannsynlig at det er en alvorlig kneskade. Vi har ikke full oversikt, men vet helt sikkert at et sidebånd i kneet har røket. Det har ortopeden bekreftet. Vi skal ta et MR-bilde en av de første dagene til uka for å få full oversikt over hva som er skadet i kneet. Da vil vi avgjøre hva vi skal gjøre videre, sier LHKs lege, Kai Heier, til klubbens hjemmeside.
- Dette var kjedelig for oss, selvfølgelig, men mest av alt fryktelig trist og leit for Sara, sier Larvik-trener, Karl Erik Bøhn.
Larvik sleit litt med premierenerver i starten av lørdagens hallåpning mot fjorårets serietreer Tertnes, men vant til slutt komfortabelt med 11 mål. Dermed har seriefavorittene full pott etter tre serierunder.
Sterk Nordstrand-seier
Det har også utfordrer Byåsen, som i kveld banket Njård på bortebane med 14 mål.
Bak disse lagene tror de fleste at Tertnes og Storhamar vil kjempe om bronsemedaljene. Hedmarkingene gikk derimot på en smell borte mot Nordstrand i kveld.
Oslo-laget har vært gjennom et generasjonsskifte og har mange unge - og lovende - spillere på laget. Mot Storhamar i kveld slo spesielt Amanda Kurotvic til og hun scoret ti ganger i 30-26-seieren.
- Det er utrolig deilig å slå et lag som Storhamar, som skal være ett av de beste lagene. Det som var bra i dag var at jeg klarte å glemme at jeg gjorde noen feil, og bare konsentrere meg om neste angrep, sier Kurtovic til Nordstrands-Blad.
TALENTENE IMPONERER: U19-landslagets Amanda Kurtovic (til venstre) scoret ti mot Storhamar og Nora Mørk har også imponert i seriestarten. Det gror godt bak Thorir Hergeirssons håndballjenter. Foto: EPA


















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen