- Det har vært noen kontakter.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
KONKURSTABELL: Tippeliga-tabellen slik den ser ut i dag (øverst) og slik den ville sett ut om Lyns kamper i årets sesong blir strøket.
(Dagbladet.no): Lyns økonomiske krise kan som kjent ende med sportslig trøbbel for Aalesund FK. De blå og oransje mister seks poeng dersom Lyns kamper blir strøket.
Derfor kan investorer fra Ålesund-traktene nettopp bli redningen for Lyn, og i samme omgang hjelpe AaFK å berge plassen. Og dette er mer enn et tankeeksperiment, Oslo-klubben har blitt kontaktet av pengesterke krefter på Sunnmøre.
— Ja, det har vært noen kontakter, noen løse henvendelser, men det går ikke noen prosesser som FC Lyn Oslo er direkte involvert i akkurat nå, sier Lyn-direktør Erik Langerud til Aftenposten.
Langerud sier at det ikke er personer fra AaFK som har kontaktet dem.
— Vi snakker mer om folk fra distriktet der, sier han.
Styreleder Bjarne Haagensen i Ålesund Fotball AS sier at han ikke kjenner til kontakten mellom Lyn og lokale sponsorer i Ålesund.
Fra informert hold i byen hevdes det at det må dreie seg om Color Line-toppen Olav Nils Sunde.
— Er det noen som kan bidra, så er det han, sier en AaFK-sponsor til Aftenposten.
En mulig måte for andre klubber eller deres investorer å hjelpe Lyn, er ved å kjøpe spillerne som er lagt ut til salgs av investeringsselskapet Olja Lyn DA.





















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen