Men helikopterranerne sprengte seg vei inn i pengesentralen.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

RØMTE I HELIKOPTER: Ranerne stakk av med pengene i helikopter. FOTO/VIDEO:EXPRESSEN/DAGBLADET.NO

FUNNET: Helikopteret ranerne stjal og brukte under ranet er funnet tre mil utenfor Stockholm. VIDEO: EXPRESSEN/DAGBLADET.NO

    Se større kart Västberga

    KNUSTE SEG VEI INN: En pengetransportsentral i Västberga utenfor Stockholm ble tidlig onsdag morgen utsatt for et spektakulært ran.
Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen. Ranerne kom seg inn gjennom glasstaket.

Foto: Pontus Lundahl / Scanpix

    KNUSTE SEG VEI INN: En pengetransportsentral i Västberga utenfor Stockholm ble tidlig onsdag morgen utsatt for et spektakulært ran. Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen. Ranerne kom seg inn gjennom glasstaket. Foto: Pontus Lundahl / Scanpix

    JOBBER PÅ ÅSTEDET: Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen. Her tar politiet seg inn i sentralen.


Foto: Pontus Lundahl / Scanpix

    JOBBER PÅ ÅSTEDET: Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen. Her tar politiet seg inn i sentralen. Foto: Pontus Lundahl / Scanpix

    REDDE: En pengetransportsentral i Västberga utenfor Stockholm ble tidlig onsdag morgen utsatt for et spektakulært ran.
Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen. Politiet samlet de som var på jobb i sentralen under ranet i en buss.

Foto: Pontus Lundahl / Scanpix

    REDDE: En pengetransportsentral i Västberga utenfor Stockholm ble tidlig onsdag morgen utsatt for et spektakulært ran. Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen. Politiet samlet de som var på jobb i sentralen under ranet i en buss. Foto: Pontus Lundahl / Scanpix

    POLITIAKSJON: En pengetransportsentral i Västberga utenfor Stockholm ble tidlig onsdag morgen utsatt for et spektakulært ran.
Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen. Her tar politiet seg inn i sentralen.


Foto: Pontus Lundahl / Scanpix

    POLITIAKSJON: En pengetransportsentral i Västberga utenfor Stockholm ble tidlig onsdag morgen utsatt for et spektakulært ran. Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen. Her tar politiet seg inn i sentralen. Foto: Pontus Lundahl / Scanpix

    Værmelding for Västberga

    I dag I morgen Mandag Tirsdag
    Halvskyet20°Sol21°Skyet16°Skyet13°

    (Dagbladet): G4S' pengetransportsentral i Västberga utenfor Stockholm ble tidlig onsdag morgen utsatt for et spektakulært ran. Politiet fikk melding om ranet 05.19, og sier de var svært nære å ta ranerne på fersken.

    - Vi var sekunder fra å kunne konfrontere ranerne, sier polititalsmann Kjell Lindgren til Aftonbladet.

    Landet på taket

    Ifølge politiet og vitner ble sekker med penger heist opp til et helikopter som landet på taket av sentralen, og fyrte av flere sprengladninger for å nå sitt mål.

    - Minst to ranere landet på taket med helikopter, sier pressetalsmann Björn Engström ved stockholmspolitiet til Dagbladet.

    - De slo seg gjennom et vindu, og sprengte seg så vei videre inn i bygget.

    Det var flere ansatte på jobb da ranet skjedde. De jobbet med å telle penger. De ansatte ble fraktet vekk av politiet i en leid buss etter ranet.


    Har spor

    Pengetransportsentralen til G4S fòrer store deler av næringslivet og minibankene i Stockholm med penger.

    - Klokka 08.15, drøye tre timer etter ranet, ble ranshelikoptret funnet ved Arninge nord for Stockholm, opplyser Towe Hägg ved stockholmspolitiet til Dagbladet.

    Hun sier politiet har flere spor etter ranerne, og jobber bredt med å finne ut hvor de har tatt veien.

    Det svenske helikopterselskapet Roslagens bekreftet tidligere i dag at et av deres maskiner, en Bell 206 Jet Ranger, ble stjålet i løpet av natten