42-åring tatt med sekssifret beløp merket med G4S i Oslo.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Oslo

I dag I morgen Søndag Mandag
Halvskyet-4°Skyet-3°LettskyetSkyet-3°


(Dagbladet): Mannen oslopolitiet pågrep fredag i forrige uke i Oslo ble tatt med et sekssifret pengebeløp merket med «G4S», «Stockholm» og datoen 16.09 2009.

- Vi pågrep ham og en annen person i en rutinekontroll i Oslo sentrum natt til fredag. At pengene var merket G4S var et dårlig utgangspunkt for ham, sier politioverbetjent Morten Løw Hansen i seksjon for organisert kriminalitet i Oslo politidistrikt.

Han forteller at de kontaktet de svenske ransetterforskerne med sine opplysninger, som startet å undersøke om mannen kan ha vært involvert i det spektakulære ranet mot verdisentralen til G4S i Västberga i Stovkholm, onsdag i forrige uke.

- I går fikk vi en bekreftelse fra svensk politi om at pengene ikke stammet fra utbyttet fra ranet i forrige uke. Han ble sjekket opp mot ranet, men vi kan nå avkrefte at han skal ha hatt noe med det å gjøre, sier Løw Hansen til Dagbladet.

Politioverbetjenten sier at det er ingenting annet ved personen som tilsier at han har noe med ranet i Sverige å gjøre. Han ønsker ikke å kommentere detaljer i etterforskningen mot mannen.

Svensk politi ønsket ikke å bekrefte pågripelsen tidligere i dag.

- Det jeg kan si nå er at det er ingen som er pågrepet i Norge som mistenkes for å ha vært involvert i ranet i Sverige, sier pressetalsmann Varg Gyllander i Rikskriminalpolisen i Sverige til Dagbladet.

42-åringen ble lørdag varetektsfengslet i to uker, siktet for grovt heleri.

Mannen erkjenner ikke straffskyld, ifølge sin forsvarer.