Innrømmelser fra Bangkok dukket opp igjen etter forsvar av Polanski.

Tips: Tips venn Skriv ut artikkelen

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
I Frankrike er kulturminister Frederic Mitterrand i hardt vær, og kravene om at han skal gå av, kommer fra hele det politiske spekteret.

Det er Mitterrands selvbiografi fra 2005 som nå sørger for at hans popularitet er dalende. I boka skrev han at han på utenlandsturer har kjøpt sex av gutteprostituerte. Når Mitterrand i tillegg støttet den nylig pågrepne filmregissøren Roman Polanski, som er etterlyst i USA for å ha forgrepet seg på en 13 år gammel jente, er begeret fullt for mange franskmenn.


- Gå av, herr Mitterrand, og kanskje vi etterpå kan gi en leksjon til andre folk, sa Marine Le Pen i det høyreorienterte Nasjonal Front i et TV-intervju tidligere i uka.


Heller ikke venstresiden lar Mitterrand, nevø av den tidligere presidenten François Mitterrand, slippe unna.


- Som kulturminister har han rettet søkelyset mot seg selv ved å forsvare en filmmaker som er anklaget for å ha voldtatt et barn, og han har skrevet en bok der han sier at han kjøpte sex av gutter. Jeg er sjokkert, sier Benoit Hamon, talsperson for Sosialistpartiet til Reuters.

Frederic Mitterrand ble kulturminister i Nicolas Sarkozys sentrum-høyre regjering i juni.


(NTB)

SØK I SKATTELISTENE FOR 2008

 
Publisert ons 07.10.2009 kl. 20:19
Tips: Tips venn

SØK I SKATTELISTENE FOR 2008