Hamburg og Leverkusen delte poengene.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Tysk 1. Bundesliga fotball lørdag, 9. runde:
(NTB)
Leverkusen har 13 plussmål mot Hamburgs 12, og det er alt som skiller lagene på toppen av bundesligatabellen.
Det var få sjanser i kampen mellom de to eneste ubeseirede lagene i toppserien.
- Det var en kamp med svært høy kvalitet. Taktikk spiller selvsagt en rolle i kamper mellom to topplag. Det viktigste for oss i dag var å holde nullen og få poeng, sa Leverkusen-keeper René Adler.
Schalke, Werder Bremen og Bayern München benyttet alle anledningen til å ta innpå lørdag. Schalke på tredjeplass er bare to poeng bak etter å ha vunnet 2-1 borte mot Stuttgart.
Ivan Rakitic og Kevin Kuranyi scoret da Schalke tok sin tredje seier på rad. Kuranyi ble matchvinner kvarteret før slutt.
Werder Bremen scoret to tidlige mål ved Claudio Pizarro og Per Mertesacker, og det var nok til å slå Hoffenheim 2-0. Werder er på fjerdeplass tre poeng bak tetduoen.
Bayern München fikk også en opptur lørdag, men et selvmål av sørkoreanske Cha Du-ri måtte til for å slå Freiburg 2-1 på bortebane. Thomas Müller scoret Bayerns første mål og presset Cha til selvmålet.
- Vi dominerte kampen og fortjente seieren, men jeg er misfornøyd med at vi slapp dem inn i kampen med et unødvendig baklengsmål, sa Bayern-trener Louis van Gaal.
Bayern på femteplass har seks poeng opp til teten.
(NTB)

















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen