Avtroppende direktør sier kostnadene må ned.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Det er Gorm Frimannslund som vil bli ny direktør for SAS i Norge. Han tiltrer stillingen 1. november.
Går til Coop
Avtroppende direktør Ola Strand har allerede har takket ja til en stilling som konsernsjef i Coop Norge.
- Vi stenger hovedkontoret på Fornebu, og antall ansatte i ledelse og administrasjon er kuttet betydelig. Det er nødvendig å få ned kostnadene i SAS, sier Ola Strand til TV2.
Kommunikasjonsdirektør Thomas Midteide går til DnB Nor, hvor han blir pressesjef.
- Utfordrende fase
- SAS i Norge er inne i en utfordrene fase av omstillinger og omorganiseringer, sier visekonsernsjef i SAS Group John Dueholm i en pressemelding.
SAS innrømmer altså at det er krevende tider for konsernet, men kommunikasjonsdirektør Richard Kongsteien sier at alle fire har gått på eget initivativ.
- Hovedårsaken til at alle går samtidig er at flere av dem så det som naturlig å bli til avviklingen av SAS Norge AS var fullført. De har fått svært attraktive jobbtilbud andre steder, og vi har visst om dette en stund, sier Kongsteien til Dagbladet.no.
- Forståelig
- Forstår du at det kan se merkelig ut at alle går samtidig?
- Ja, jeg kan forstå det. Men det er forståelig at de som sitter på toppen begynner å se seg rundt under en slik restrukturering, svarer Kongsteien.
Da Lufthansa vurderte å kjøpe opp SAS, var en tung administrasjon ett av motargumentene.
- Avgangene kan sees i sammengeng med dette. Vi har også sett problemene ved måten vi har organisert oss på, sier Kongsteien.
Det har ikke lykkes Dagbladet.no å komme i kontakt med påtroppende direktør Gorm Frimannslund.



















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen